Encod.org
Europe


GOLD MEMBERS


RED MEMBERS


GREEN MEMBERS

High Supplies - Cannabis Seeds Shop
PARADISE SEEDS
Patrick Firnkes
Assonabis
Coffeeshop Pink
Asociación Hempower
Percy Grower
Tricomaria.com
DUTSI Cannabis Social Club
FAC
DOUG FINE
COL.CAN.CAN
Bushdoctor
Marco Bruni
Giacomo Oliva
ASOCIACION LLIURE ANTIPROHIBICIONISTA
Bart Behets
The Stoned Society
Ehkeef
Richard Rainsford
Jorge Roque
CASA MARIA
FEDCAC
AIRAM
ASBL SATIVA
LES AMIS DU CSCF
MOUNTAIN HIGH
SIBARITAS MEDCAN
SENSI SEEDS BV
BJÖRN SICKEL
ESTEBAN SÁNCHEZ
NORML FRANCE
SCALVENZI MATTEO
ACMEFUER
LUKAS HURT
MERES POUR LA MARIJUANA
DINAFEM SEEDS
KID DE WINTER
CANNABIS MAGAZINE
ORGANIC EARTH
HPP (ASSOCIATION FOR HUMANE DRUG POLICY)
KREATIV & KULTURVEREIN "LEGAL EUROPE"
CIPRIANO GIL
ASSOCIACIÓ KALI CLUB

MEMBERSHIP / view all

 
Home page > Czech (cz, sk) > 03. Události a akce > KAMPANE > Švajčiarsky roľník, pestovateľ technického konope väzňom vo vojne proti (...)
Publié le 24 July 2007  by encod

Švajčiarsky roľník, pestovateľ technického konope väzňom vo vojne proti rastlinám.

29 MESIACOV VÄZBY ZA PESTOVANIE TECHNICKÉHO KONOPE.All the versions of this article: [English][Deutsch][slovenčina][Nederlands][Español][français][italiano]

6 júla 2007 Švajčiarsky štátny (Kassationshof) súd potvrdil trest 29mesiacov odňatia slobody pre Andre Fürsta, majiteľa spoločnosti Chanvre-Info a člena Riadiacej komisie Európskej Koalície pre efektívnu a spoľahlivú drogovú politiku (ENCOD).

Andre Fürst bol odsúdený za pestovanie technického konope a výroby produktov z technického konope na využitie ako doplnok do jedla v telesnej alebo zdravotnej starostlivosti alebo ako náhrada za plasty. Chanvre-Info je jedna z najváženejších Európskych firiem ktoré sa angažujú v pestovaní technického konope, jej kultúre a hodnotách pre ľudí. Je známa pre jej vysokú úroveň profesionality a nikdy nerobila žiadne tajnosti ohľadom svojich aktivít.

Nanešťastie sa zdá že Andrého skutočný zločin bola otvorenosť a prehľadnosť v ktorej robí svoje aktivity. Chanvre-Info usporadúva výstavy zamerané na využitie technické konope na rôznych oficiálnych konferenciách vrátane Európskeho Parlamantu, umiestneného na viacjazyčnej webstránke, s denne obnovovanými informáciami ohľadom kvality a použitia technického konope a podpornej aktivity proti jeho zákazu.

V júni 2007 bol André zvolený za člena Riadiacej Komisie Európskej Koalície pre Efektívnu a Spoľahlivú Drogovú Politiku (ENCOD), platforma zložená zo 150tich organizacií z 26 Európskych krajínn angažovaných v politickom lobby a aktivitách. V spoločnosti zaoberajúcej sa problematikou drog experti poznajú jeho angažovanosť v drogovej politike ktorá efektívne minimalizuje škodu pre uživateľov a ich okolie. Ničmenej, Andre Fürst sa teraz stane ďaľším väzňom vo vojne proti rastlinám, v krajine ktorá je uznávaná ako jedna z najracionálnejších v Európe.

ENCOD však nikdy nebude akceptovať trest pre Andre Fürsta. V nasledujúcich týždňoch pripraví prezentáciu proti tomuto prípadu pred medzinárodnými súdmi, nielen pre dobro nášho kamaráta a kolegu, ale pre dobro miliónov ľudí ktorí riskujú že budú obvinení a ruinovaní každý deň kvôli zákazu pestovania ktoré dopĺňa a prináša ľuďom výhody už viac ako 10 000 rokov.

Kéď právo je nespravodlivé, odpor prichádza ako nevyhnutnosť.

preklad: Maria Solikova

Share |Reply to this article


The European Coalition for Just and Effective Drug Policies, is a pan-European network of currently 140 NGO’s and individual experts involved in the drug issue on a daily base. We are the European section of an International Coalition, which consists of more than 200 NGOs from around the world that have adhered to a Manifesto for Just and Effective Drug Policies (established in 1998). Among our members are organisations of cannabis and other drug users, of health workers, researchers, grassroot activists as well as companies.


Secretariat: Haantjeslei 213 | 2018 Antwerpen | Belgium | Tel: +32 (0)495 122 644 | E-mail: office@encod.org
© Encod.org 2014 :: Design by: Navetrece.com